DOLAR 16,8853 -2.7%
EURO 17,8334 -2.47%
ALTIN 991,58-2,31
BITCOIN 3615060,20%
İstanbul
24°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Siirt Milletlerarası Kısa Sinema Şenliği’nin heyet üyeleri aşikâr oldu

Siirt Milletlerarası Kısa Sinema Şenliği’nin heyet üyeleri aşikâr oldu

Temmuz 19, 2021 09:24
Siirt Milletlerarası Kısa Sinema Şenliği’nin heyet üyeleri aşikâr oldu
0

BEĞENDİM

4’üncüsü düzenlenecek olan Siirt Milletlerarası Kısa Sinema Şenliği’nin müracaatları başladı. 4 – 8 Ekim 2021 ortasında düzenlenecek olan şenlikte finale kalan 24 kısa sinema yarışacak. Şenlikte bu yıl birinci sefer Siirt’in lokal öykülerini mevzu alan Siirt Lokal Kıssaları Senaryo Müsabakası da yer alacak. Geçtiğimiz yıllarda büyük bir ilgiyle karşılanan şenlikte, bu yıl da çok sayıda oyuncu, senarist, direktör ve üretimci Siirtliler ile bir ortaya gelerek tecrübelerini aktaracak.

Siirt ilçelerinde eş vakitli olarak gerçekleştirilecek

Sinema üzerine söyleşi ve panellerin de düzenleneceği 4. Siirt Memleketler arası Kısa Sinema Şenliği’nde bu yıl ayrıyeten Siirt’in mahallî öykülerini bahis alan senaryo müsabakası da yapılacak. Müracaatların 20 Eylül 2021’e kadar devam edeceği şenlik, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yanı sıra Siirt Valiliği, Siirt Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, Sinema Genel Müdürlüğü, Siirt Belediyesi, Siirt Üniversitesi, DİKA ve Beyrut Sinema tarafından da destekleniyor.

Baran Mayda’nın lideri olduğu Anadolu Kültür ve Sanat Meclisi Derneği tarafından düzenlenen, Prof. Dr. Yasin Aktay’ın onursal lideri, Mahmut Baldemir’in ise yöneticisi olduğu 4. Siirt Milletlerarası Kısa Sinema Şenliği Türkiye’den ve dünyadan kurmaca, belgesel, animasyon ve deneysel kategorilerde yer alacak sinemalar yarışacak.

24 kısa sinemanın finalist olacağı 4. Siirt Milletlerarası Kısa Sinema Şenliği, bu yıl da Siirt kent merkezinin yanı sıra ilçelerinde de eş vakitli olarak gerçekleştirilecek. 5 gün boyunca düzenlenecek olan senaryo atölyeleri, direktörlük atölyeleri, oyunculuk ve kamera atölyeleriyle tecrübeli sinema üreticileri deneyimlerini aktaracak.

4. Siirt Milletlerarası Kısa Sinema Şenliği’nin başkanlığını üretimci ve TÜRSAK Lideri Cemal Okan’ın yapacağı ana heyeti Mine Çayıroğlu, Fikret Kuşkan, Aksiyon Kaftan, Murat Han, Prof. Dr. Nihat Şındak, Dr. Funda Masdar Kara, Prof. Dr. Uğur Çevik ve Mehmet Çalışkan’dan oluştu.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.