DOLAR 18,6444 0%
EURO 19,5092 -0.07%
ALTIN 1.061,300,01
BITCOIN 317355-0,15%
İstanbul
10°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

EĞİTMEN DANIŞMAN DR. MÜH. GÜLAY SAVAŞ KİMDİR?

EĞİTMEN DANIŞMAN DR. MÜH. GÜLAY SAVAŞ KİMDİR?

Kasım 18, 2022 08:53
EĞİTMEN DANIŞMAN DR. MÜH. GÜLAY SAVAŞ KİMDİR?
0

BEĞENDİM

DİJİTAL DÖNÜŞÜM DANIŞMANI 

 

Türkiye’de ve dünyada teknolojinin doğduğu günden bugüne, Bilgi teknolojileri sektörünün merkezinde yaşamış bir mühendistir. Türkiye’nin E-devlet projesi, İTÜ ve İstanbul üniversitelerine internetin kurulumuna şahit olmuş, İTÜ Sistem Analistliği departmanı ve İstanbul Üniversitesi bilgisayar mühendisliği departmanlarının kuruluşu, Türkiye E-devlet projesinde Microsoft ile birlikte çalışmak da dahil olmak üzere birçok temel projede bulunmuştur. 30 sene evvel yaptığı “Yapay zeka” doktora tezi ona insan beyninin nasıl çalıştığını ve nasıl programlanabileceğini öğretmiştir.

 

 

Bilgi Teknolojileri Doktoru” ve “Yönetim Danışmanı” olarak bu zamana kadar gelen deneyimin ardında biriken 30 sene ile “İnsan odaklı dijital dönüşümü” anlatan ve kuran çalışmalar yapıyor.

 

Bir X kuşağı olarak şahit olduğu bu hızlı değişim ve dönüşüm sonucunda birey veya kurum olarak kaybolmamak ve içinde bulunulan hızlı değişim ve dönüşümü doğru yönetmek için mühendisliğin felsefe ile, teknolojinin psikoloji ile, zekanın yapay zeka ile, analitik düşüncenin hayal gücü ile birleştirilmesi gerektiğini düşünüyor ve eğitimlerini ve sohbetlerini bu bütünsel tarzla işliyor.

 

 

30 sene içinde teknolojinin ve yapay zekanın sürekli güncellendiği gibi artık insan zekasının, bilincinin de güncellenmesi gerektiğini savunuyor. Bilgisayarlara öğretilen “öğrenmeyi öğrenme” metodunu insanlara & kurumlara anlatarak bu bilinçlenmeye katkı sağlamak istiyor.

 

Kendisi, YDD “Yönetim Danışmanları Derneği” üyesi, KOBİ Danışmanı ve İTÜ Çekirdek mentorlarındandır. Kendisi makine mühendisleri odası, birçok sanayi odası ve kurumsal firmanın eğitmenlerindendir.

Ana uzmanlığı Dijital Dönüşüm de dahil olmak üzere “Değişim ve Dönüşüm” Danışmanlığıdır.

Hakkındaki birçok bilgiye ve çalışmalarına https://www.gulaysavas.com.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.